این روزها بیشتر کاربران گوشی های هوشمند با دوربین های قوی، هر جا که می روند و از هر چیز که می بینند یک عکس می گیرند و با یک توضیح کوتاه آن را در اینستاگرام با دوستان مجازی خود به اشتراک می گذارند.

برترین ها: این روزها بیشتر کاربران گوشی های هوشمند با دوربین های قوی، هر جا که می روند و از هر چیز که می بینند یک عکس می گیرند و با یک توضیح کوتاه آن را در اینستاگرام با دوستان مجازی خود به اشتراک می گذارند. به طور مثال، کاربر در رستوران غذایی را سفارش داده است که دکور زیبایی دارد، فورا موبایل را در می آورد و یک عکس می گیرد و با اعمال فیلترهای لازم، در لحظه آن را با دیگران به اشتراک می گذارد.

اینستاگرام یکی از زیبایی های فناوری و دنیای مجازی و محیط اجتماعی است. اما برای داشتن فالوئرهای بیشتر و گرفتن عکس های زیباتر باید روش های درست عکاسی را هم بدانید و بشناسید. ما 6 ترفند حرفه ای برایتان نوشته ایم تا شاید لایک بیشتر بگیرید و زیبایی های اطراف خود را بهتر به تصویر بکشید.

نکته اول: اینستاگرام معجزه نمی کند!

هنگام عکاسی از سوژه خیال نکنید با فیلترهای این اپلیکیشن می توانید جذابیت بیشتری به عکس ها خود ببخشید – شما باید خودتان هم عکس زیبا و درستی بگیرید تا با کمک افکت ها زیباتر شود. هنگام عکاسی، به موضوعات مختلف همچون انتخاب سوژه جذاب، بافت و منظره فکر و حتما به پشت زمینه و جلو زمینه آن نیز توجه کنید. ترکیب و رنگ در عکاسی و کادربندی بسیار مهم هستند. با این پس زمینه فکری عکاسی کنید تا در آخر، اینستاگرام آن فوت کوزه‌گری را به عکس بدمد و عکس بشود آنچه که می خواهید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 1


نکته دوم: اهمیت نور را نادیده نگیرید

نورپردازی های زیبا موجب خلق عکس  های زیبا هم می شوند. اینستاگرام نیز با افکت های نوری عالی خود موجب زیبایی بیشتر عکس می شود. بنابراین، سعی کنید نور خوب و درست را تشخیص دهید و با بازی با نور و سایه، عکس های ویژه و چشم‌نواز ثبت کنید. برای خلق یک عکس ماندگار می توانید منتظر روی دادن یک اتفاق زیبا باشید. قوانین را در هم بشکنید و از اینکه از نور مستقیم عکاسی کنید، نهراسید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 2


نکته سوم: تنبل نباشید

اگر منظره یا سوژه زیبایی می بینید، تنبل بازی در نیاورید، گوشی را بردارید و از آن عکس بگیرید. سوزه را از زوایای مختلف دوربین نگاه کنید تا بهترین و مناسب ترین کادر را ببندید و عکس زیبایی خلق کنید. از بالا، پایین، گوشه راست یا حتی چپ. باید آنقدر جابه جا شوید تا زاویه مناسب برای نمایش زیبایی سوژه را پیدا کنید. اگر لازم است حتی روی زمین هم دراز بکشید. مهم نیست مردم در مورد شما چه فکری می کنند، فقط به عکس زیبایی فکر کنید که می توانید با موبایل خود خلق کنید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 3


نکته چهارم: فیلترها را منطقی و هوشمندانه انتخاب کنید

پس از اینکه عکس های درست و زیبا گرفتید، دیگر زمان انتخاب فیلتر مناسب است. مثلا در عکسی که می بینید ما فیلتری انتخاب کرده ایم تا گرمای خورشید و فضای هتل را نشان دهد. فیلترهایی که تناژ گرم دارند همچون Toaster برای این منظور مناسب هستند. فیلترهایی همچون Nashville یا Walden با ته‌رنگ آبی، حس سرمای بیشتر را به عکس های سرد می دهد. همان طور که باید منطقی و هوشمندانه کادربندی کنید، باید فیلتر مناسبی هم انتخاب کنید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 4


نکته پنجم: عکس ها را ویرایش کنید

گاهی از فیلترهای اغراق آمیز همچون Kelvin یا Tiltshift هم استفاده کنید – این نوع فیلترها کاملا نمادین و غیرواقعی هستند. خود اینستاگرام هم نوعی تمهید و حقه است اما می توانید با ویرایش عکس و اعمال فیلترهای مختلف، عکس را طبیعی تر نشان دهید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 5


نکته ششم: برای خود سبک تعیین کنید و به آن بچسبید

عکاس های موفق دنیا هر کدام برای خود یک سبک ویژه دارند که شاید بتوان از روی آنها عکس های آنها را تشخیص داد. شما هم همین راه را در پیش بگیرید. برای خود یک سری اصول را مشخص و همیشه بر اساس آنها عکاسی و عکس ها را ویرایش کنید.

استفاده حرفه‌ای از اینستاگرام را یاد بگیرید - تصویر 6
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه