بر اساس جددیدترین تغییرات اعمال شده در شبکه‌ی اجتماعی توییتر حالا می‌توانید به تصاویر آپلود شده‌ی خودتان شرح و توصیف‌ اضافه کنید تا کاربرانی که دچار اختلالات بینایی هستند هم بتوانند آن‌ها را ببینند. بر اساس جددیدترین تغییرات اعمال شده در شبکه‌ی اجتماعی توییتر حالا می‌توانید به تصاویر آپلود شده‌ی خودتان شرح و توصیف‌ اضافه کنید تا کاربرانی که دچار اختلالات بینایی هستند هم بتوانند آن‌ها را ببینند. قطعا در چند دهه‌ی گذشته تکنولوژی بیش‌ از آن‌که اسباب زحمت کاربران باشد، به کمک آن‌ها شتافته و زندگ ...

امکان اضافه کردن شرح به تصاویر در توییتر فراهم شداخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,توییتر

بر اساس جددیدترین تغییرات اعمال شده در شبکه‌ی اجتماعی توییتر حالا می‌توانید به تصاویر آپلود شده‌ی خودتان شرح و توصیف‌ اضافه کنید تا کاربرانی که دچار اختلالات بینایی هستند هم بتوانند آن‌ها را ببینند.

بر اساس جددیدترین تغییرات اعمال شده در شبکه‌ی اجتماعی توییتر حالا می‌توانید به تصاویر آپلود شده‌ی خودتان شرح و توصیف‌ اضافه کنید تا کاربرانی که دچار اختلالات بینایی هستند هم بتوانند آن‌ها را ببینند.

 

قطعا در چند دهه‌ی گذشته تکنولوژی بیش‌ از آن‌که اسباب زحمت کاربران باشد، به کمک آن‌ها شتافته و زندگی را برای‌شان آسان‌تر کرده ‌است. برای مثال، از آنجایی ‌که نابینایان و کسانی که اختلال بینایی دارند می‌توانند با استفاده از خط ‌بریل بخوانند، پیش از این محصولات دیجیتالی نظیر ساعت‌های هوشمند بریل به بازار عرضه شده است. اما این ‌بار، توییتر قصد دارد تصاویر را تا جای ممکن برای این افراد توصیف‌ کند. در جدیدترین برنامه‌ریزی انجام شده توسط طراحان این شبکه‌ی اجتماعی کاربرانی که با سیستم‌های عامل iOS و اندروید کار می‌کنند، می‌توانند در140 تا 420 کاراکتر، به تصاویرشان شرح اضافه کنند.

 

این توصیفات را «متن جایگزین» (Alt Text) هم می‌گویند و حالا در توییتر عکس‌ها را همراهی می‌کنند. در این شیوه کاربران با استفاده از جزییات، عکسی را که توییت کرده‌اند، به بقیه‌ی کاربران ارایه می‌‌دهند. توصیفات در دسترس نابینایان قرار گرفته و مثل بقیه‌ی متون با استفاده از تکنولوژی کمکی آن‌ها خوانده می‌شود.

 

تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از گزینه‌ی توصیف عکس (Compose Image Descriptions) در تنظیمات اپلیکیشن توییتر است. با این کار هربار کاربر به یک توییت عکسی ضمیمه کند، گزینه‌ی توصیف را خواهد دید که مستلزم شرح مختصری از موضوع عکس خواهد بود.

 

اخبار تکنولوژی - دیجی کالا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه