شرکت Barclaycard در لندن مچ‌بندی ارائه داده که به کاربران امکان پرداخت قیمت غذا، نوشیدنی و همچنین بهای تردد را می‌پردازد.به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از آریا: کاربران مچ‌بندشان را روی یک دستگاه در فروشگاه یا محل پرداخت در اتوبوس حرکت می‌دهند تا عمل خرید را انجام دهند. می‌توان مچ‌بند جدید را شبانه‌روز به دست بست.

 

سامانه bPay بخشی از انقلاب گسترده‌ در فناوری پوشیدنی است که به افراد امکان برقراری تعامل با زندگی روزانه‌شان را بدون استفاده از پول نقد می‌دهد. این فناوری با موجودی حساب کاربران در بانک بارگیری شده و می‌توان از آن برای پرداخت‌های کوچک تا مبلغ 20 پوند استفاده کرد.

 

سیستم ابداعی با فراهم‌کردن امکان خرید سریع و عدم نیاز به استفاده از پین‌کد دیجیتالی چهار رقمی، جایگزین کارت‌های پرداخت کنونی می‌شود. این مچ‌بند ضدآب و پلاستیکی شامل یک تراشه رایانه و میکروآنتن هوایی برای برقراری ارتباط با پایانه‌ها بوده و ضریب امنیتی آن‌ بالاست زیرا نسبت به کیف پول کمتر احتمال دارد گم شود یا به سرقت برود.

 

فناوری مزبور در محیط‌های عمومی لندن و برای خرید غذا و نوشیدنی آزمایش شده‌ است. از اواخر سال جاری میلادی می‌توان بهای اتوبوس‌ها و ترن‌ها را در لندن با حرکت‌دادن این محصول در عرض ترمینال‌ها پرداخت کرد. دیگر شهرها هم به تدریج به این فناوری خواهند پیوست.

 

2014

کلمات کلیدی :
نظرات ��ییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه