این خودرو 100 سال بدون سوختگیری و شارژ برق از طریق مواد معدنی توریوم که قادر به تولید مقدار قابل توجهی انرژی است حرکت می‌کند.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از فارس، خودرویی توسط شرکت آمریکایی طراحی شده که قادر است با یک بار سوختگیری تا یک قرن حرکت کند و موجب صرفه جویی در بنزین می‌شود.

 

این خودرو 100 سال بدون سوختگیری و شارژ برق از طریق مواد معدنی توریوم که قادر به تولید مقدار قابل توجهی انرژی است حرکت می‌کند.

 

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 1

 

این عنصر شیمیایی بخشی از متراکم‌ترین مواد معدنی است که درحد زیادی تولید انرژی می‌کند یعنی حدود 20 میلیون برابر بیشتر از ذغال سنگ، در نتیجه با 8 گرم توریوم این خودرو می‌تواند یک قرن کار کند.

 

«چارلز استیونس» مدیر این شرکت گفت: البته مشکلی که وجود دارد وجود رادیو اکتیو است که کاربر باید از خود محافظت کند چون تشعشعات آن بسیار زیاد است و برای این کار یک فویل آلومینیوم ساده برای حفاظت کافی است و مزیت دیگر توریوم نسبت به اورانیوم این است که تولید آن سه برابر بیشتر است و ذخایر آن در هند، استرالیا و آفریقا موجود است.

 

این خودرو هنوز یک طرح توسط «لوزن کولسوس» است که این پروژه را با نام تجاری کادیلاک طراحی کرده است و می‌تواند جایگزینی برای نفت و کارآمدتر و سازگار با محیط زیست باشد.

 

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 2

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 3

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 4

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 5

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 6

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 7

خودرویی که فقط یکبار نیاز به سوختگیری دارد+تصاویر - تصویر 8

 

2007

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه