برج پر پیچ و تابی در سیدنی استرالیا با نام Quay Quarter ساخته خواهد شد که نه تنها از ساختمان ها و برج های مشهور دنیا الگوبرداری می کند بلکه دارای شگفت انگیز ترین فناوری های روز دنیا است.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از آفتاب، ساختمان متفاوت و جدیدی در سیدنی استرالیا ساخته خواهد شد تا شگفتی جهانیان را برانگیزد. مهندسان و معماران طراح ساختمانQuay Quarter از برج های مشهور دنیا الگو برداری کرده اند. برای مثال، از ویژگی و قابلیت تمیز کردن هوا که در برج های Grove در بمبئی هند استفاده شده، در برج سیدنی نیز بهره برده شده است. برج دارای نمایی است که دریافت گرمای مستقیم را کاهش داده و تهویه طبیعی را به ساختمان می بخشد. اما علت تمیز کردن هوا را می توان در باغ های عمودی دانست که در پایین ساختمان قرار می گیرند.

 

ساختمانی که شگفتی جهان را برانگیخته می کند - تصویر 1

 

نمای ظاهری این برج را می توان شبیه  Bella Sky Hotel در کپنهاگ دانمارک دانست که دارای زوایای نامتقارن و اختلاف 15 درجه ای است. این برج به 5 طبقه تقسیم شده و هر طبقه دارای زاویه متفاوتی نسبت به طبقه بالایی یا پایینی خود است. در هر طبقه این برج، فضای متفاوتی برای کاشت درختان و اختصاص فضای سبز در نظر گرفته شده است.

 

ساختمانی که شگفتی جهان را برانگیخته می کند - تصویر 2

 

شرکت معماری هلندی به نام 3XN یکی از شرکت هایی است که در ساخت این پروژه همکاری دارد. "کیم نیلسان" یکی از مهندسان شر��ت کننده در این پروژه می گوید:" ماکت نمای بیرونی این ساختمان آماده شده اما نمای داخلی این ساختمان نیز به تجهیزات متفاوت فناورانه ای مجهز خواهد شد تا به شگفتی های این برج افزوده شود. پیش بینی می شود ساخت این برج تا سال 2018 میلادی به طول بیانجامد. مهندسان و معماران شرکت کننده در این پروژه از برج سیدنی با عنوان برجی متفاوت و مجهز به جدیدترین فناوری های روز یاد می کنند.

 

2013


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه