شاید تا بحال به این مساله فکر کرده باشید که رشد سریع علم و تکنولوژی در دهه اخیر آنقدر چشمگیر و سریع اتفاق افتاده که بدون شک بسیاری از ابعاد آن هنوز مورد باور ما نیست.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از جام جم، شاید هیچکس روزی فکر نمی‌کرد که به فرض مثال ازطریق وبکم بتوان تصویر شخص دیگر را در قاره دیگر دید و یا بتوان موقعیت لحظه به لحظه خود را بر روی کره زمین مانیتور کرد و بسیاری نمونه‌های از این دست. پیشرفت تکنولوژی اثرات زیادی در ابعاد مختلف زندگی‌ انسان داشته که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت که ایجاد امنیت برای افراد شاید شکل دیگری از این ابعاد باشد. این روزها بازار ساعت‌های هوشمند گرم است و هر از چند گاهی شرکت‌های معتبر الکترونیکی از محصولات جدیدشان رونمایی می‌کنند.

 

ساعت‌های هوشمندی از قبیل Will.i.am's Puls قابلیت برقراری تماس‌های صوتی بدون اتصال به ساعت هوشمند را دارا هستند. نکته قابل توجه آنکه هیچکدم تابحال شکل و شمایل یک ساعت آنالوگ را نداشته و مقبول هر سن و سالی‌ نیستند. تابحال شنیده‌اید که ساعت مچی آنالوگ از چنین قابلیتی برخوردار باشد؟

 

این ساعت هوشمند محصولی مبتکرانه از کمپانی Limmex است. این ساعت مجهز به فناوری سیستم موقعیت‌یاب جهانی GPS است و ظاهری شبیه ساعت‌های کلاسیک سویسی دارد.

 

ساعتی که جانتان را در لحظه مرگ نجات می دهد/ عکس - تصویر 1

 

در کنار صفحه این ساعت دکمه‌ای قر��ر دارد که با فشردن آن شروع به برقرای تماس اضطراری طبق برنامه از پیش تنظیم شده می‌کند. جالب است بدانید که این ساعت هوشمند حتی به هدفون نیز نیازی نداشته چرا که درون آن اسپیکر و میکروفون تعبیه شده است.

 

بنابراین در زمان اضطرار این ساعت شروع به شماره گیری کرده و در صورت اشغال بودن اولین شماره به سراغ شماره‌های بعدی می‌رود تا تماس برقرار شود. ساعت فوق به این امر نیز بسنده نکرده و برای شماره‌های موجود در حافظه خود پیام کوتاهی همراه با لینک محل استقرار صاحب خود بر روی نقشه را می‌فرستد.

 

انتظار می‌رود این گجت طرفداران زیادی در بین کوهنوردان و عاشقان سفر برای خود دست و پا کند. قیمت این ساعت 570 تا 950دلار است. با نگاهی‌ به صفحه حوادث روزنامه‌ ها در مورد اشخاص گم شده و یا دزدیده شده شاید به این فکر فرو برویم که تکنولوژی می‌تواند امنیت زندگی‌ انسان را بالا ببرد و در برخی‌ مورد جان انسان‌ را نجات بدهد. نظر شما چیست؟

 

2013

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه