بدون شک در این روزها اندروید و iOS دو سیستم عامل اصلی بازار گوشی‌های هوشمند هستند. با این حال براساس آخرین آمارها اندروید از این نظر بسیار جلوتر از iOS قرار دارد. براساس آمارهای منتشر شده سهم بازار سیستم عامل اندروید نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. آمارهای سال گذشته در فصل دوم مالی نشان می‌داد که اندروید ۸۲٫۲ درصد سهم بازار جهانی سیستم عامل‌ها را در اختیار داشت در حالی که iOS سهم ۱۴٫۶ درصدی را ازان خود کرده بود. حال یک سال بعد و در فصل دوم مالی سال ۲۰۱۶ سهم اندروید به ۸۶٫۲ درصد رسیده ...

سهم بازار اندروید افزایش و سهم بازار iOS کاهش یافتاخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,اندروید

بدون شک در این روزها اندروید و iOS دو سیستم عامل اصلی بازار گوشی‌های هوشمند هستند.

با این حال براساس آخرین آمارها اندروید از این نظر بسیار جلوتر از iOS قرار دارد. براساس آمارهای منتشر شده سهم بازار سیستم عامل اندروید نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. آمارهای سال گذشته در فصل دوم مالی نشان می‌داد که اندروید ۸۲٫۲ درصد سهم بازار جهانی سیستم عامل‌ها را در اختیار داشت در حالی که iOS سهم ۱۴٫۶ درصدی را ازان خود کرده بود. حال یک سال بعد و در فصل دوم مالی سال ۲۰۱۶ سهم اندروید به ۸۶٫۲ درصد رسیده در شرایطی که سهم iOS به ۱۲٫۹ درصد کاهش یافته است. البته به جز iOS سهم سیستم‌ عامل‌های دیگر هم از خود کاهش نشان داده‌اند برای مثال سهم ویندوز فون از ۲٫۵ درصد به ۰٫۶ درصد و بلک‌بری هم از ۰٫۳ به ۰٫۱ رسیده است.

اگر بدبینانه به شرایط اپل نگاه کنیم با توجه به آغاز کاهش فروش گوشی‌های آیفون احتمال دارد سهم iOS در سال آینده هم نسبت به امسال کاهش یابد. گرچه برخی معتقدند آیفون ۲۰۱۷ قادر است این معادلات را تغییر دهد اما همزمان برخی کارشناسان بدبین‌تر به فروش این گوشی‌های جدید اپل هم چندان امیدوار نیستند.

 

اخبار تکنولوژی - دیجی کالا

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه