معاون مخابرات توضیح داد: علت افت اخیر کیفیت اینترنت

فناوری اطلاعات > اینترنت - فارس نوشت:

معاون شرکت مخابرات تهران گفت: علت عمده افت اخیر کیفیت اینترنت ناشی از کمبود پهنای باند شرکت مخابرات است. مخابرات تهران ۱۰۰ لینک STM1 از شرکت زیرساخت درخواست کرده که تاکنون ۱۳ لینک تامین شده است.

محمدرضا بیدخام امروز در جمع خبرنگاران علت عمده افت اخیر کیفیت اینترنت را ناشی از کمبود پهنای باند شرکت مخابرات عنوان کرد.

معاون فروش شرکت مخابرات استان تهران افزود: برای دریافت پهنای باند جدید به شرکت ارتباطات زیرساخت تقاضا داده‌ایم و منتظر تأمین تقاضا از سوی این شرکت هستیم.

وی گفت: برای ۶ ماهه نخست سال ۹۳ حدود ۱۰۰ لینک STM1 تقاضا شده که از این میزان ۱۳ لینک و در حد یک چهارم تقاضا از سوی زیرساخت به مخابرات تهران واگذار شده است.

بیدخام تصریح کرد: علیرغم کمبود پهنای باند به دلیل برنامه موجود برای پاسخ‌گویی به تقاضاهای ADSL، جذب مشترک جدید اینترنت پرسرعت در استان تهران ادامه دارد.

معاون فروش شرکت مخابرات استان تهران در خصوص ارتقای سیستم پشتیبانی اینترنت مخابرات تهران، یادآور شد: سیستم یکپارچه مدیریت پشتیبانی (OSS) هم اکنون در منطقه ۴ مخابراتی تهران در حال تست است که در صورت موفقیت در تمام مناطق راه‌اندازی خواهد شد. با راه‌اندازی این سیستم پاسخگویی به مشترکان ADSL بهبود خواهد یافت.

وی افزود: هم اکنون تقریبا واگذاری اینترنت پرسرعت مخابرات در استان تهران به روز است اما در برخی مناطق مشکلاتی به دلیل کافوهای نوری و خطوط PCM وجود دارد که مانع از واگذاری سرویس می شود؛ البته سیاست ما انتقال تمامی خطوط روی سیم مسی است.

 

17503

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه