فناوری اطلاعات > اینترنت - تا چند وقت پیش سایت‌های معروف شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توئیتر از فایل‌هایی با فرمت Gif پشتیبانی نمی‌کردند.

پشتیبانی توئیتر از فایل‌های گیف تا 15 مگابایت شد - تصویر 1

پشتیبانی توئیتر از فایل‌های گیف تا 15 مگابایت شد

فناوری اطلاعات > اینترنت - تا چند وقت پیش سایت‌های معروف شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توئیتر از فایل‌هایی با فرمت Gif پشتیبانی نمی‌کردند.

به گزارش خبرآنلاین، اما با فشار از سوی کاربران این شبکه‌ها مجاب شده‌اند تا از این فرمت بیشتر استفاده کنند و به همین خاطر توئیتر در تازه‌ترین استراتژی خود اعلام کرده که زین پس از فایل‌های گیف روی نسخه وب را تا 15 مگابایت پشتیبانی می‌کند. (البته کاربران موبایل همچنان با محدودیت ارسال گیف 5 گیگی روبرو هستند)

واقعیت این است که فایل گیف حجم زیادی نمی‌برد و اغلب سایت‌ها تا 5 مگابایت را استاندارد خود قرار داده‌اند اما توئیتر برای کاربران خود استاندارد 15 مگابایتی را تعریف کرده است.

فرمت گیف از سال 2002 به‌صورت عکسهای پشت سر هم و متحرک روی پاورپوینت و وب سایت‌های اچ تی‌ام ال به‌طور رسمی مورداستفاده قرار گرفت اما با توسعه فرمت‌های ویدئویی یا فلش و ... مهجور ماند تا اینکه با اوت شدن فرمت فلش از سایتها به دلایل امنیتی، این فرمت در فضای مجازی و توسط کاربران به دلیل آسانی در سخت و کم‌حجم بودن اوج گرفت و باعث شد تا مدیران شبکه‌های اجتماعی با احترام به نظرات کاربران، آن را در دستور کار خود قرار دهند.

فرمت آسان و بی‌دغدغه گیف در مقایسه با ویدئو کلیپ، توئیتر را مجاب ساخته تا توسعه این فرمت را در دستور کار خود قرار دهد.

پشتیبانی توئیتر از فایل‌های گیف تا 15 مگابایت شد - تصویر 2

5656

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه