فناوری اطلاعات > اینترنت - یک هفته از ورود گوگل گلس 1000 پوندی یا همان عینک گوگل به انگلیس نمی گذرد که سینماها اعلام کردند تماشاچیان حق ندارند با عینک وارد سینما شده و فیلم تماشا کنند.

چرا عینک گوگل در سینماهای انگلیس هم ممنوع شد؟ - تصویر 1

چرا عینک گوگل در سینماهای انگلیس هم ممنوع شد؟

فناوری اطلاعات > اینترنت - یک هفته از ورود گوگل گلس 1000 پوندی یا همان عینک گوگل به انگلیس نمی گذرد که سینماها اعلام کردند تماشاچیان حق ندارند با عینک وارد سینما شده و فیلم تماشا کنند.

دلیل اصلی اعلام شده ترس از ضبط غیرقانونی احتمالی فیلمهای هالیوودی در حال نمایش توسط کاربر مالک عینک عنوان شده است.

دو سال بعد از ورود نمونه اولیه عینک گوگل در امریکا و عرضه تجاری این محصول از هفته گذشته در انگلیس سینماها هشدار دادند با این وسیله به راحتی می توان فیلمهای روی پرده را ضبط کرد و به صورت غیر قانونی در فضای مجازی توزیع کرد.

فیل کلپ مدیر انجمن سینماداران انگلیس (CEA) ضمن تایید خبر گفت از تماشاچیان خواسته می شود به محض ورود به سینما، چه فیلم نمایش داده شود یا نشود، عینک های خود را استفاده نکنند. مدیر سینماهای رنجیره‌ای Vue نیز گفت به محض تاریک شدن سالن برای شروع نمایش از تماشاچیان می خواهند تا ازعینک‌های گوگل استفاده نکنند.

از آنجایی که نور ال ای دی عینک گوگل هنگام ضبط روشن می شود، کارکنان داخل سالن متوجه ضبط شدن می شوند.

البته باطری عینک گوگل برای ضبط مداوم فقط 45 دقیقه جواب می دهد اما گانگسترها و سارقان فیلم با ترکیب فیلمهایی که از چند سینمای مختلف گرفته‌اند، فیلم اصلی را ادیت کرده و روی اینترنت برای فروش غیر قانونی و دانلود قرار می دهند.

به کارکنان سینما برای مبارزه با این گونه افراد اموزشهای لازم داده شده است و اغلب ضبط کنندگان غیر قانونی در وسط سالن ،جایی که بهترین اسکرین را داشته باشند، می نشینند و برخی نیز با آوردن کودک عمل خود را توجیه می کنند!

در بیمارستان‌ها نیز به افرادی که می خواهند بیماران را ملاقات کنند دستور عدم استفاده از عینک بدلیل حفظ حریم خصوصی سایر بیماران داده می‌شود.

باشگاههای ورزشی virgin active در سالنهای ورزشی زدن عینک گوگل به چشمهای مشتریان را ممنوع نکرده‌اند اما استفاده از هر نوع گجتی را برای تصویربرداری یا گرفتن عکس در سالنهای ورزشی منع کرده‌اند.

چرا عینک گوگل در سینماهای انگلیس هم ممنوع شد؟ - تصویر 2

منبع: ایندپندنت

56503

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه