فناوری اطلاعات > اینترنت - مقامات امریکایی اعلام کردند ترافیک دیتای داعش و طرفدارانش در توئیتر بیش از 45 درصد کاهش داشته است.

کاهش 45 درصدی ترافیک داعش در توئیتر - تصویر 1

کاهش 45 درصدی ترافیک داعش در توئیتر

فناوری اطلاعات > اینترنت - مقامات امریکایی اعلام کردند ترافیک دیتای داعش و طرفدارانش در توئیتر بیش از 45 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرآنلاین، دولت اوباما اعلام کرد با تلاش‌های بی‌وقفه توانسته‌اند ظرف 2 سال اخیر ترافیک داعش و طرفداران داعش را روی شبکه اجتماعی توئیتر نصف کنند.

این پروپاگاندای امریکایی که در آسوشیتدپرس منتشرشده، در حالی صورت می‌گیرد که تروریست‌های داعشی با سوئیچ روی شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی ازجمله تلگرام که از امن‌ترین نقل‌وانتقال دیتا برخوردار است، کمتر به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند. البته هر چند طرفداران داعش از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت پیام کمتراستفاده می‌کنند اما این بدان معنا نیست که ترافیک دیتای تروریست‌ها به‌طورکلی کاهش پیداکرده است.

آسوشیتدپرس نوشت کمپین دولت آمریکا روی توئیتر موفقیت‌آمیز بوده اما شناسایی فعالیت داعشی ها روی همه شبکه‌های اجتماعی کار بسیار سختی است و در اغلب اوقات داعشی ها از یک شبکه به شبکه دیگر دست به مهاجرت می‌زنند و این کار را برای قامات امنیتی در فضای مجازی سخت می‌کند.

اطلاعات ریز دراین‌باره منتشرنشده اما گفته می‌شود بر اساس کلیدواژه‌هایی مانند Caliphate و Daesh ترافیک دیتای کمتری روی توئیتر دیده می‌شود.

در ماه فوریه امسال مدیران توئیتر اعلام کردند از اواسط 2015 بدین سو بیش از 125 هزار حساب کاربری داعش و طرفدارانش را مسدود کرده‌اند.

(گفته می‌شود برخی اکانت‌های داعش در توئیتر که باقی مانده، متعلق به سازمان‌های اطلاعاتی غربی برای استفاده‌های چند منظوره است)

 کاهش 45 درصدی ترافیک داعش در توئیتر - تصویر 2

5656

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه