گوشی‌های گوگل Pixel و Pixel XL قرار است در کنفرانس گوگل در روز ۱۳ مهر عرضه شود. گوشی‌های جدید شرکت گوگل که HTC دست به ساخت‌شان زده و پیش‌تر با نام‌های Sailfish و Marlin شناخته می‌شدند و حال با نام‌های Pixel و Pixel XL می‌شناسیم‌شان ظاهرا از دوربین‌های سونی استفاده می‌کنند. همانطور که پیشتر گفتیم گوشی Pixel XL (مارلین سابق) برای دوربین پشتی خود از سنسور Sony IMX378 استفاده می‌کند که از نظر سخت‌افزاری نسبت به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی IMX377 در گوشی نکسوس ۶P و نکسوس ۵X یک پیشرفت نسبتا کوچک محسوب می‌ش ...

گوشی‌های جدید گوگل از دوربین‌های سونی استفاده می‌کننداخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,گوگل

گوشی‌های گوگل Pixel و Pixel XL قرار است در کنفرانس گوگل در روز ۱۳ مهر عرضه شود.

گوشی‌های جدید شرکت گوگل که HTC دست به ساخت‌شان زده و پیش‌تر با نام‌های Sailfish و Marlin شناخته می‌شدند و حال با نام‌های Pixel و Pixel XL می‌شناسیم‌شان ظاهرا از دوربین‌های سونی استفاده می‌کنند.

 

همانطور که پیشتر گفتیم گوشی Pixel XL (مارلین سابق) برای دوربین پشتی خود از سنسور Sony IMX378 استفاده می‌کند که از نظر سخت‌افزاری نسبت به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی IMX377 در گوشی نکسوس ۶P و نکسوس ۵X یک پیشرفت نسبتا کوچک محسوب می‌شود. در جلوی گوشی هم به عنوان دوربین سلفی از یک سنسور ۸ مگاپیکسلی Sony IMX179 استفاده شده، همان سنسوری که دوربین اصلی نکسوس ۵ در سال ۲۰۱۳ بود.

حال طبق آخرین خبرها همان سنسورهای CMOS که گفته می‌شد در گوشی Pixel XL استفاده شده در مدل کوچکتر یعنی Pixel (سیلفیش سابق) هم به کار می‌رود.

پیش از این گفته شده بود  در بین این دو نکسوس گوشی بزرگتر یعنی مارلین احتمالا صفحه‌نمایش ۵٫۵ اینچ با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۶۵۰ دارد و گوشی کوچکتر یعنی سیلفیش یک صفحه‌نمایش ۵ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ دارد. هر دوی این گوشی‌ها به تراشه اسنپ‌دراگون ۸۲۰  مجهز هستند. پردازش‌گر مرکزی این گوشی‌ها چهارهسته‌ای است و یک پردازنده گرافیکی Adreno 530 هم دارند. طبق این تصاویر جنس این گوشی‌ها از مواد متفاوتی ساخته شده و ظاهرا از یک جنس نیستند. براساس برخی شایعات گوشی بزرگتر فلزی و شیشه‌ای و مدل کوچکتر پلاستیکی خواهد بود.

 

 اخبار تکنولوژی - دیجی کالا

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه