نمی‌توانید به این سادگی آیفون یا آیپد گران‌قیمت خود را به مکان‌های دارای رطوبت ببرید. دستگاه‌های گران‌قیمت اپل را نمی‌توان به مکان‌های دارای رطوبت برد. شاید بتوانید با اپل واچ به چنین مکان‌هایی بروید اما هرگز با آیفون یا آیپد خود زیر دوش آب نخواهید رفت! قابلیت تشخیص رطوبت درگاه لایتینگ در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 تعبیه شده و ظاهرا فقط در آیفون‌های 6 اس، 6 اس پلاس و SE عمل می‌کند. دستگاه‌های اپلی یاد شده در برابر آب مقاوم نبوده و در صورت نفوذ مایعات یا رطوبت به داخل آن‌ها باید با ...

iOS 10، وجود رطوبت در درگاه لایتینگ را تشخیص می‌دهداخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,اپل

نمی‌توانید به این سادگی آیفون یا آیپد گران‌قیمت خود را به مکان‌های دارای رطوبت ببرید.

دستگاه‌های گران‌قیمت اپل را نمی‌توان به مکان‌های دارای رطوبت برد. شاید بتوانید با اپل واچ به چنین مکان‌هایی بروید اما هرگز با آیفون یا آیپد خود زیر دوش آب نخواهید رفت! قابلیت تشخیص رطوبت درگاه لایتینگ در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 تعبیه شده و ظاهرا فقط در آیفون‌های 6 اس، 6 اس پلاس و SE عمل می‌کند.

 

دستگاه‌های اپلی یاد شده در برابر آب مقاوم نبوده و در صورت نفوذ مایعات یا رطوبت به داخل آن‌ها باید با دستگاه خود خداحافظی کنید! با این حال، هنوز هم امکان نفوذ رطوبت به آیفون یا آیپد چند صد دلاری کاربران دور از ذهن نیست.

ظاهرا شرکت اپل برای چنین مواقعی تدبیری خلاقانه اندیشیده است. هنگامی که درگاه لایتینگ آیفون یا آیپد وجود رطوبت را تشخیص دهد، هشداری در این زمینه به کاربر نشان داده خواهد شد. این ویژگی جدید در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 تعبیه شده و ظاهرا فقط در آیفون 6s، 6s پلاس و SE عمل می‌کند.

در ماه گذشته، دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا (USPTO) امتیاز پتنتی برای مقاومت دستگاه‌های صوتی (آکوستیک) در برابر مایعات را به شرکت اپل اعطا کرد. در این پتنت اشاره شده که اپل در آینده می‌تواند مقاوم کردن موارد دیگری غیر از دستگاه‌های صوتی را هم به این پتنت اضافه کند. طبق اسناد پتنت یاد شده، علاوه‌بر بلندگوهای (اسپیکر) دستگاه، دیگر روزنه‌های موجود در آیفون یا آیپد هم در برابر نفوذ آب مقاوم خواهند شد. به خاطر این که در حال حاضر سخت‌افزاری برای دور کردن مایعات از آیفون یا آیپد وجود ندارد، احتمال می‌رود که راهکار نرم‌افزاری موجود در سیستم عامل iOS 10، اولین قدم شرکت اپل در این راستا باشد.

اخبار تکنولوژی - زومیت

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه